Kyselina citronová, monohydrát 900g

EKODROGERIE | Kód: 53-70
Dostupnost
Skladom
108,00 Kč
90,00 Kč bez DPH

Kyselina citronová monohydrát je slabá organická kyselina, vhodná na rozpouštění vodních vápenatých usazenin, bílá krystalická látka.

Používá se na odstraňování vodního kamene v zařízeních používaných v domácnostech. Je velice dobrou náhradou kyseliny octové, protože nezapáchá a při styku s pokožkou není tak nebezpečná.

 

Praktické příklady použití kyseliny citronové:

Varná konvice - naplníme konvici vodou, tak aby byly pod hladinou všechny části konvice zasaženy vodním kamenem. Do vody nasypeme cca 25 - 100 g kyseliny citrónové (podle stupně znečištění vodním kamenem) a přivedeme do varu. Po převaření necháme působit roztok cca 20 - 30 minut. Vodu pak vylijeme a necháme přejít konvici varem čistou vodou.

Pračka - do prázdného bubnu nebo zásobníku na prací prášek, nasypeme odměrku používanou na dávkování pracího prášku (cca 200 ml) a necháme ji prát při teplotě 70 - 80 ° C

Myčka - před spuštěním běžného mycího programu (bez naloženého nádobí - na prázdno) nasypeme na dno myčky 200 - 300 g kyseliny citrónové

Sifon - kyselinu citrónovou a hydrogenuhličitan sodný (soda bikarbona), smícháme v poměru 1: 1. Takovou směs vysypeme do sifonu a zalijeme horkou vodou. Gumovým zvonem přikryjeme prebublávajúci sifon. Po skončení reakce sifon pročistíme gumovým zvonem tradičním způsobem.

Sanita (obkládačky, dlažba v sociálních zařízeních) - v 1 L vody rozpustíme cca 200 g kyseliny citrónové. Roztok, na místa které chceme čistit, naneseme štětcem rozprašovačem nebo houbičkou. Necháme působit cca 5 - 10 min., Pak opláchneme čistou vodou (hadrem nebo houbičkou). Takto provedené čištění má i dezinfekční účinky.

dráždivé látky


GHS07 - dráždivé látky

výstražné upozornění

H319 - Způsobuje vážné podráždění očí.

bezpečnostní upozornění

P305 + 351 + 338 - PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Pokud používáte kontaktní čočky a je to možné, odstraňte je. Pokračujte ve vyplachování.

Momentálně zde nejsou žádná hodnocení.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Související produkty